2.5 میلیون نفر در دو استان گم شدند؛ حذف مردم برای تامین نظر «آغا»!

در دو استان تهران و البرز، نه تنها هیچ رأی اولی اضافه نشده، بلکه 2 میلیون و 450 هزار نفر از سال 88 به این طرف محو شده‌اند!

کلمه: علی‌رغم تلاش بی وقفه و شبانه روزی مسؤلان برای دقت در ارایه آمار مشارکت و واجدین شرایط شرکت در انتخابات تناقض‌های آمار اعلامی همچنان ادامه دارد.

به گزارش کلمه این تناقض‌ها که ناشی از عدم شفافیت و صداقت در ارایه اطلاعات به مردم است نشان‌گر مهندسی ناشیانه آمار برای با شکوه نشان دادن انتخاباتی است که هیچ یک از معیارهای شرعی و قانونی موجود در قانون اساسی جمهوری اسلامی را ندارد.

درحالی که از نظر سنی و سایر شرایط قانونی میزان واجدین شرایط در انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری تفاوتی ندارد برگزار کنندگان انتخابات در تناقضی دیگر آمار واجدین شرایط در انتخابات را در استان تهران و البرز را حدود دو میلیون نفر کمتر از واجدین شرایط در انتخابات آخرین دوره ریاست جمهوری اعلام کرده است.

طبق گزارش بازتاب امروز «بر اساس آمار رسمی استانداری البرز، تعداد واجدین شرایط در این استان با توجه به آخرین آمار سازمان‌های قانونی یک میلیون و 345 هزار نفر است. تمدن استاندار تهران هم عنوان می‌کند تعداد واجدین شرایط استان تهران حدود 5 میلیون نفر هست.»

استان البرز و تهران، در این دوره از انتخابات از هم تفکیک شده‌اند، اما دو سال قبل یک استان واحد محسوب می‌شدند.

حال برای قیاس بین تعداد واجدان رأی دادن در محدوده جغرافیایی تهران و البرز (بین سال 88 و 90) اگر اقدام به تجمیع تعداد واجدین انتخابات در این دو استان کنیم، تعداد واجدین این محدوده جغرافیایی در سال 90 بر اساس امار وزارت کشور معادل 6 میلیون و 345 هزار نفر است.

نکته جالب دقیقا در همین جای محاسبات است. رقم 6 میلیون و 345 هزار واجد شرایط در دو استان تهران و البرز برای انتخابات سال 90، حال آن که بر اساس آمار وزارت کشور در همین محدوده جغرافیایی در سال 88 تعداد واجدین شرایط معادل 8٬796٬466 نفر بوده است.

یعنی تعداد واجدین استان تهران و البرز در سال 90 کمتر از واجدین همین محدوده جغرافیایی در سال 88 هست!

در سال 88 تعداد واجدین شرایط همین محدوده جغرافیایی (یعنی تهران و کرج) معادل 8٬796٬466 نفر بوده است و حالا پس از دو سال در همین محدوده جغرافیایی (که حال به دو استان مجزا تفکیک شده) به گفته مسؤلان انتخاباتی قرار است 6 میلیون و 345 هزار نفر واجد رأی باشند!

اگر فرض را بر این بگذاریم که حتی یک «رأی اولی» هم در این دو سال به آمار واجدین شرایط شرکت در انتخابات اضافه نشده باشد مسؤلان برگزاری انتخابات 2 میلیون و 450 هزار شهروندی که تا همین دو سال پیش در این محدوده واجد رأی بوده‌اند را به یکباره پاک کرده‌اند.

حال باید مسؤلین پاسخ دهند که آیا در دو سال گذشته 2 میلیون و 450 هزار نفر دراین دو استان از واجد شرایط بودن حذف شده‌اند؟ ایا در این دو سال در تهران و البرز این تعداد شهروند به یکباره فوت کرده‌اند که سبب شده تعداد واجدین 90 به این میزان کمتر از واجدین 88 باشد؟ آیا این تقلب در آمار در سال 88 رخ داده است و یا همین امسال برای نشان دادن شور و حال انتخاباتی؟ آیا طی 2 سال گذشته تعداد دستگیر شدگان و کشته شدگان و افرادی که بصورت غیرقانونی در زندان‌ها بسر می‌برند، به ایم رقم رسیده است؟

حتما باید گفت که در این دو سال حتی یک شهروند هم وجود نداشته که از سن ۱۶ سال در سال 88 به سن 18 سال در سال 90 رسیده باشد و به عنوان رأی اولی، به آمار واجدین افزوده شود؟ چرا که اگر رأی اولی‌ها هم به همان واجدین سال 88 اضافه شوند رقم واجدین پاک شده از 2 میلیون و 450 هزار نفر هم بالاتر می‌رود.

مخاطبان باید در جریان قرار بگیرند که آمارهای ارائه شده در مورد تهران و البرز، حتی با این شیوه، قابل قیاس با آمار دو سال پیش نیست. چه رسد به این که بخواهیم رشد جمعیت واجد رأی دادن در این دو سال را هم به آمار واقعی اضافه کنیم. چرا که اگر بخواهیم حداقل رأی اولی‌های این دو استان را نسبت به سال 88 لحاظ کنیم حداقل 400 هزار نفر باید به واجدین این دو استان در این دو سال افزوده شوند. چرا که تعداد رأی اولی‌های کل کشور نسبت به انتخابات سال 88 معادل 3 میلیون و 960 هزار نفر است که اگر حداقل 15 درصد آن سهم تهران و البرز باشد، حداقل در این محدوده جغرافیایی 550 هزار نفر رأی اولی خواهیم داشت که باید به رأی سال 88 اضافه شود.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s